زندگی راحت در خانه هوشمند:
خانه هوشمند مکانی راحت است. لامپ‌ها به صورت خودکار روشن می‌شوند، به محض نزدیک شدن یکی از ساکنین ساختمان، درب‌ها باز می‌شوند. قبل از این تکنولوژی، سیستم HAVG دمای رادیاتورها را بر روی دمای مناسب تنظیم می‌کرد. جعبه نامه هنگامی‌که نامه ایی را دریافت می‌کند یک پیام متنی ارسال می‌کند، ماشین لباسشویی از ارزان‎ترین نرخ برق استفاده می‌کند، اگر برق کل سیستم قطع شود، خود ساختمان هوشمند در تولید آن خودکفا خواهد بود. خانه عادت‌های ساکنین را می‌داند و زندگی را برای آنها راحت‌تر می‌کند. حتی شهرهای هوشمند نیز در حال ساخته شدن هستند، که تنها با اتصال تعداد زیادی از خانه‎های هوشمند به یکدیدگر بوجود می‌آیند. آیا داستان علمی‌تخیلی است؟ به هیچ وجه. BAU 2017 نشان می‌دهد که این فناوری دیجیتال تا چه حد پیشرفت کرده است.
در زمستان، هنگامیکه جولیا کنیگ پس از یک روز طولانی در محل کار وقتی به خانه می‌رسد، همه چیز در خانه مهیا است: آپارتمان به خوبی گرم است، لامپ‌ها در راهرو و اتاق نشیمن روشن و پرده ها کشیده شده‌اند. او با همه آرامش بر روی صندلی موردعلاقه‌اش می‌افتد و به نظر می‌رسد که زودتر شب می‌شود. هنگامیکه پزشک جوان، صبح، خانه را ترک می‌کند، سیستم گرمایش به طور خودکار دما را کاهش می‌دهد، سیستم امنیتی فعال می‌شود و تمامی وسایل غیرضروری، مصرف برق را قطع می‌کنند.
شکی نیست که: زندگی مردم با اتکا به فناوری ساختمان‌های هوشمند بسیار آسان می‌شود. وسیله بازی چندین ساله تکنسین‌ها امروزه به واقعیت تبدیل شده است. اتصا‌ل‌‌های داخلی ستاره‌ای بین حسگرهای ساده، سوییچ‎ها و لامپ‎ها است که می‌توانند منجر به طراحی‌های مختلفی برای اتاق نشیمن شوند که شامل کنترل دما، روشنایی، حرکات، ارتباط پنجره‌ها و درب‌ها، لوازم خانگی، فناوری ارتباطات و سرگرمی‌های الکترونیکی می‌شوند. در مورد آتش‌سوزی، ردیاب‌های دود زندگی‎ها را نجات می‌دهند؛ حسگرهای حرکتی فعالیت مشکوک را در تاریکی شناسایی می‌کنند و حتی قابلیت بازداشت نیز دارند؛ و سیستم‌های هشداردهنده از خانه در مقابل سرقت محافظت می‌کنند. از راه دور می‌توانید خاموش یا روشن بودن اجاق گاز یا ماشین لباسشویی را کنترل کنید یا اینکه در ورودی بسته شده است یا خیر.

رونق خانه‌های هوشمند: هر هفته با برنامه‌های جدید


تقریباً به صورت هفتگی، برنامه‌های کاربردی به بازار عرضه می‍‌‌شوند. بنابراین خانه‌های هوشمند به طور افزایشی برای مالکان و مستاجران جالب می‌شوند. دلیل دیگری برای جذابیت آنها زندگی بسیاری راحتی است که برای سالمندان فراهم می‌شود.
کارشناسان آن را رونق خانه‌های هوشمند می‌دانند. در وهله اول آنها یک کنترل‌کننده دارند: گوشی‌های هوشمند. از آنجایی که تمام کاربران یک سیستم عامل را در جیب خود دارند، می‎توانند با برنامه‌های کاربردی زیادی با شیوه‌ای بسیار ساده به کنترل خانه هوشمند خود بپردازند. برنامه‌ها از طریق بلوتوث گوشی‌ هوشمند و Wi-Fi قابلیت اتصال تلفن همراه به خانه از راه دور را دارند.
از این رو بازار به سمت ارائه سیستم‌های اتوماسیون خانگی در حال حرکت است و به یافتن راه‌حل‌های جدید برای پروتکل‌های مختلف ارتباطی دیگر (مانند سیستمهای رادیویی و عمومی‌تر) می‌پردازند. آنها برای آسان شدن کنترل‌های پیچیده به ترکیب راه‌حل‌های فردی و بهینه‌سازی استفاده از برنامه‌های کاربردی پرداخته‌اند.
بهبود کیفیت زندگی به لطف ارتباط داخلی
فراتر از صرفه‌جویی در گرمایش، روشنایی و سیستم امنیتی منزل، برنامه‌های کاربردی خدمات و هنرهای بیشتری را ارائه می‌دهند. آخرین تحولات حتی ارتباطات اجزای ساختمان مانند سرامیک‌ها، درب‌ها و پنجره‌ها را نیز ممکن می‌سازند . که آنها را به سیستم‌های هوشمند برای راحتی زندگی و افزایش بهره‌وری انرژی ساختمان مرتبط می‌کنند.
از مزایای دیگر این است که نمای بیرونی خانه هم می‌تواند هوشمند شود و خانه های هوشمند به ساختمان‌های هوشمند تبدیل می‌کنند. مدیریت انرژی هوشمند، کنترل سایه، سیستم‌های امنیتی و عوامل نظارتی، و همچنین نظارت بر زمان واقعی مصرف انرژی، راهی را به سوی ساخت ساختمان‌های هوشمند و آینده آنها هموار می‌کند. هنگامی‌که این مفهوم از یک ساختمان به سمت واحدی بزرگتر حرکت می‌کند، یک شهر هوشمند خواهیم داشت.
نمونه اولیه اشنایدر الکتریکی در فضای اِرف برلین با شبیه‌سازی، یک شهر هوشمند را نشان داد. پایگاه زِمو یک نیروگاه خورشیدی است، که می‌تواند حتی سوخت اتومبیل‌های برقی را با انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم کند. با استفاده از منابع ذخیره‌سازی انرژی می‌توان منبع برق مطمئنی را برای کل منطقه تضمین کرد. علاوه براین، با قرار دادن یک دستگاه انسداد برق در دانشگاه‌ می‌توان ارتباطی را به شبکه برق عمومی ایجاد کرد.
پروژه‌های پیلوت در وینزبرگ در نزدیکی هلبرن، گلب‌ویرتل در برلین نشان‌دهنده همکاری میان انرژی خورشیدی و باتری‌های مشاع برای مصارف داخلی بالا هستند. که نشان‌دهنده یک راه‌حل جامع و پرسود هم برای محیط زیست و هم برای کیف پول شما، است و می‌تواند به عنوان یک مدل زندگی برای تامین انرژی به مستاجران بسیار کمک کند.

خانه‌های هوشمند، بازار را تسخیر می‌کنند


خانه‌هایی با ارتباط داخلی، آینده روشنی دارند و فناوری‌های خانه هوشمند بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در طول چند سال آینده آنها بسیار بر زندگی ما اثر می‌گذارند. در BAU 2017 مونیخ، هر دو سال یکبار امکانی فراهم می‌شود تا همه صنعتگران صنعت ساخت و ساز جمع شوند و از مهمترین اخبار در این زمینه مطلع شوند.
برندهای پیشرو در زمینه تجهیزات با کیفیت مانند گیرا، میله، رِوُکس، دون‌برنچت و ویلیانت تمام امکاناتی را که در املاک و مستغلات استفاده شده‌اند را تحت نام “ارتباط با راحتی” ارائه می‌کنند. نتیجه: کیفیت و راحتی زندگی در بالاترین سطح.
علاوه بر اتاق‎های صوتی چندمنظوره، کارشناسان های-وای روکس یک سیستم برای کنترل شخصی و انتخاب موسیقی را برای چندین کاربر طراحی کرده‌اند. با استفاده از سیستم صوتی وُکسنت و یک برنامه کاربردی، تمامی ساکنان خانه می‌توانند به آرشیو موسیقی دسترسی داشته باشند و آن‌ها را در اتاق‌های مخصوص پخش کنند.
موانع و حصارهای گزه در جدیدترین حالت ارتباط، از جعبه‌های IQ KNX برای نظارت بر سیستم‌های اتوماسیون ساختمان استفاده می‌کنند. تهویه طبیعی با استفاده از پنجره‌های گزه بسیار آسان است. برای کنترل کیفیت هوا، باران، باد و حتی شرایط امنیتی می‌توان آنها را به حسگرها وصل کرد.
سیدل در محدوده طراحی اولیه خود، ایستگاهی ویدئویی بیرونی را طرح‌ریزی کرده‌است که یک روش برای برقراری ارتباط ویدئویی ساده و ارزان می‌باشد. سیدل کیفیت عالی ویدئویی و صوتی را همراه با نصب و راه‌اندازی آسان را به مشتریان خود وعده می‌دهد.
برای ورود به دنیای زندگی هوشمند، سامفی روش آسانی را ارائه داده است. به این معنی است که با استفاده از برنامه‌ هوشمند گوشی، سیستم کنترل کانکسون به شما این توانایی را می‌دهد تا سه قسمت از خانه را یا جاهای دیگر را کنترل کنید: پنجره‎ها، تراس‎ها و ورودی‎های خانه. زمانیکه ساکنان خانه، خانه را ترک می‎کنند تمامی وسایل به حالت تنظیمات خود برمی‌گردند و تنها سیستم امنیت و تایمر خودکار فعال باقی می‌مانند. پس از بازگشت ساکنان جئوفنسینگ درب پارکینگ را باز می‌کند و لامپ‌ها روشن می‌شوند.
نتیجه: خانه‌های هوشمند راحتی زندگی را افزایش می‌دهند و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شوند. این خانه‌ها دیگر یک چشم‌انداز و رویا نیستند بلکه به واقعیت تبدیل شده‌اند. تکنولوژی‌های موردنیاز آن در حال حاضر فراهم است و این نکته در BAU 2017 به خوبی به چشم می‌خورد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *