با پیشرفت تکنولوژی و ورود فناوری اتوماتیک به اکثر صنایع , ضریب اشتباهات پایین و کیفیت زندگی , بیش از قبل بالا رفته است. صنعت درب نیز از این فناوری نو ظهور بی بهره نماده است و خیلی زود تمام درب های جدید از جمله درب های پارکینگی به تکنولوژی اتوماتیک مجهز شده اند , بدین ترتیب کیفیت عملکرد و ایمنی درب ها افزایش چشمگیری داشته و همچنین توانسته به افراد سال خورده , کم توان و معلول کمک شایانی بکند . ما , در این مقاله سعی داریم سیستم ریموت درب های اتوماتیک پارکینگ ها را به طور کامل عرض یابی کنیم.


ریموت چیست؟ ریموت درب های پارکینگ

به طور خلاصه ریموت ها وسیله ای هستند که با آن میتوانیم درب مورد نظر را با سیگنال, کد و یا بلوتوث کنترل کنیم بر این مبنا , مکانیزم باز و بسته شدن با استفاده از ریموت ها , از فاصله دور امکان پذیر میشود. در نتیجه دیگر برای تردد از درب های پارکینگ , نیاز به پیاده شدن از وسیله نقلیه نیست و تنها با در دست گرفتن ریموت , درب پارکینگ خود را کنترل میکنید این موضوع بیش از همه , برای افراد کم توان و سال خورده خوش ایند است .
مکانیزم باز و بسته شدن درب پارکینگ با ریموت چگونه انجام میشود درب های اتوماتیک پارکینگ به رسیور )دریافت کننده( مجهز هستند ,ریموتی که در اختیار شما قرار میگیرد در حقیقت یک فرستنده است ,این فرستنده دستور شما را به صورت سیگنال ,امواج و یا کد ارسال میکند ,سیگنال یا کد ارسالی توسط رسیور درب دریافت میشود , سپس رسیور پیام شما را به مرکز کنترل درب انتقال میدهد , و در آخر مرکز کنترل دستور شما را به کمک موتور ها اجرا میکند.


لرن کردن (Learn) ریموت به چه معناست؟


لرن کردن به فرآیندی گفته میشود که طی آن برای ریموت )فرستنده( و رسیور )دریافت کننده( کد و یا سیگنالی منحصر به فرد تعریف میکنیم . اینگونه تنها پیام های ارسالی از ریموت شما , برای رسیور شناخته میشود انواع ریموت های درب های پارکینگ ریموت های سیگنالی: ریموت های سیگنالی از رایج ترین ریموت ها برای درب های پارکینگی میباشد . این ریموت دستورات را با استفاده از سیگنال لرن شده با رسیور ارسال میکند .ریموت های سیگنالی از امنیت مطلوبی برخوردارند.

ریموت های بلوتوثی: ریموت های بلوتوثی از نوع دیگری از ریموت ها میباشد . ریموت بلوتوثی پس از لرن شدن به رسیور پیغام خود را به روش بلوتوثی برای سیستم دریافت کننده ارسال میکند به همین دلیل معمولا این ریموت ها از برد خوبی بهره مندند .امنیت این ریموت ها به اندازه کافی مطلوب نیست اما در نسخه های جدید این ریموت ایمنی و امنیت ان در حال پیشرفت است . ریموت های بلوتوثی در حال رشد چشم گییست و پیش بینی میشود در آینده از رقبای خود سبقت بگیرد . ریموت های هاپینگ: ریموت های هاپینگ را میتوان جزو بهترین ریموت های ساخته شده در حال حاضر دانست . از این ریموت به دلیل قیمت بالا استفاده چندانی نمیشود . ریموت های هاپینگ برای ارسال دستورات از کد های خاص سه رقمی و شش رقمی استفاده میکند که امنیتی بی نظیر دارد به همین دلیل کپی کردن از این ریموت فوق العاده سخت یا غیر ممکن است

چرا نمیتوان درب پارکینگ را با ریموت درب دیگر باز نمود


این موضوع دقیقا به همان بحث لرن کردن مربوط میشود . دریافت کننده و ریموت )فرستنده(درب پارکینگ پس از لرن شدن دارای سیگنال ,کد و یا طول موج منحصر به فرد هستند , به زبان ساده تر سیگنال و کد ارسالی ریموت هر درب پارکینگ به مانند اثر انگشت انسان منحصر به فرد است که تنها رسیور ان درب قابلیت شناسایی آن را دارد , به این صورت ایمنی و امنیت درب پارکینگ حفظ میشود .


فاصله استاندارد ریموت ها


برد یا همان فاصله استاندارد ریموت ها به انتن به کار رفته در مدار فرمان انها بستگی دارد , به طور معمول فاصله استاندارد ریموت های فابریک درب , حدود پنجاه تا شصت متر میباشد , اما در ریموت های غیر فابریک ممکن است تا بیش از صد متر برد داشته باشد


در صورت به سرقت رفتن ریموت درب پارکینگ چه باید کرد؟


اگر ریموت شما به هر طریقی به سرقت رود ,پارکینگ شما با تهدیدی جدی روبه رو است. اما برای این مشکل دو راه حل وجود دارد که به شما آموزش میدهیم روش اول: سریعا به جعبه فرمان جک درب مراجعه کنید , پس از باز کردن درب جعبه با سه کلید با رنگ های متفاوت روبه رو میشود . یکی از این کلید ها لرن نام دارد که بر رو یا زیر کلید نوشته شده . کلید نام برده را به مدت پنج ثانیه میفشاریم , پس از این کار تمامی ریموت های مربوط به درب از کار خواهد افتاد . حال باید کد های ریموت درب را تغییر دهیم . برای این کار میتوانیم از دفترچه درب و یا به وبسایت رسمی برند درب مراجعه کرده و طبق دستور العمل های گفته شده اقدام به تغییر کد ریموت ها کنیم . اگر درب پارکینگ شما مطعلق به یک شرکت ایرانی میباشد , بهتر است با پشتیبان و یا نصاب شرکت ارتباط برقرار کنید و تقاضای تغییر کد ریموت درب را بدهید .

نکته: بهتر است قبل از هر عملی ابتدا دفترچه درب یا ریموت را با دقت مطالعه فرمایید تا در زمان های مورد نیاز و بروز مشکل خودتان بتوانید برای راه حل اقدام فرمایید


سیستم پیشرفته کد گردان

سیستم کد گردان از جدید ترین سیستم های امنیتی برای ریموت ها میباشد .این سیستم نوظهور از قیمت بالایی برخوردار است به همین دلیل فقط افراد کمی از ان بهره میبرند . این سیستم در واقع کد و سیگنال ارسالی از یموت به گیرنده را پس از هر بار استفاده تغییر میدهد بدین ترتیب امنیت و ایمنی درب پارکینگ بسیار بالا تر از قبل خواهد بود و کپی کردن از این ریموت غیر ممکن میشود . نکته: گاهی ممکن است به طور اتفاقی سیگنال و کد ریموت درب دیگری با ریموت شما یکسان باشد اینگونه به راحتی میتواند درب شما را به کنترل خود در آورد , اما با وجود سیستم کد گردان در ریموت , هرگز این مشکل پیش نخواهد امد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *