درب‌های اتوماتیک چگونه تشخیص می‌دهند که زمان باز شدن، چه وقت است؟

آیا تابحال به اینکه درب‌های اتوماتیک چگونه و چه وقت باز می‌شوند؟

سنسورهای آنها کجاست؟

و چرا درب‌های اتوماتیک اختراع شده‌اند؟

برای شما سوال بوده است…

خود را تصور کنید که … در سوپرمارکتی هستید و آماده‌اید تا خارج شوید، تمام دست‌های شما پر از بسته‌های خرید هستند، شما به سمت در می‌روید. اکنون شما با دست‌های پر چگونه می‌خواهید درب را برای خود باز کنید. هنگامیکه شما در حال به زمین گذاشتن بسته‌ها هستید، با صدای “سوییش” شگفت‌زده می‌شوید و در به صورت جادویی برای شما باز خواهد شد.

چه چیز غیرمعمولی در کار است؟ آیا یک روح آن طرف در ایستاده و در را برای افرادی که می‌خواهند از سوپرمارکت خارج شوند باز می‌کند؟ نه! آیا به علم و تکنولوژی اعتقاد دارید؟

درسته! این درب‌ها – درب‌های اتوماتیک هستند – که با کمک تکنولوژی ساده و غیرجادویی باز و بسته می‌شود مطالب مرتبط در وبلاگ آچیلان در موجود است . با این حال سرگرم‌کننده اند و به نظر کمی جادویی است. اما اگر بخواهید تظاهر کنید که جادوست می‌توانید، ما به هیچکس نمی‌گوییم!

درب‌های اتوماتیک به کمک سنسورها باز می‌شوند. سنسورها دقیقا همان کاری را که می‌خواهند انجام دهند را حس می‌کنند و انجام می‌دهند. انواع مختلفی از سنسورها وجود دارند که می‌توانند موارد گوناگونی مانند صدا، نور، وزن و حرکت را حس کنند.

برای مثال برخی از درب‌های اتوماتیک، براساس سنسورهای حساس به وزن کار می‌کنند، این سنسورها ممکن است در جلوی درب به صورت یک پادری پلاستیکی قرار بگیرند و هنگامیکه از جلوی درب عبور می‌کنید و بر روی پادری، پا می‌گذارید، سنسورها سیگنالی را به درب‌های اتوماتیکی ارسال می‌کنند و به آنها می‌گویند که باز شوند!

درب‌های اتوماتیکی دیگری نیز هستند که با سنسورهای اپتیکی (چشمی) یا حرکتی عمل می‌کنند. این سنسورها ممکن است در بالای درب‌ها یا دو طرف قاب‌های درب‌های اتوماتیک نصب شوند.

هنگامی‌که سنسورهای اپتیکال و یا حرکتی، حرکت نزدیکی را در اطراف درب حس کنند، پس از نزدیک شدن، درب‌های اتوماتیک باز و سپس بسته می‌شوند. به همین دلیل وقتی به یک مجموعه از درب‌های اتوماتیک می‌رسید باید به اندازه کافی به درب نزدیک شوید تا سنسورها فعال شوند و دستور باز شدن درب را بدهند.

درب‌های اتوماتیک مقاصد بسیار مفیدی دارند، به همین دلیل شما می‌توانید آنها را در مکان‌های مختلفی ببینید. از سوپرمارکت‌ها گرفته تا فرودگاه‌ها و همچنین در ساختمان‌ها بزرگ از درب‌های اتوماتیک بسیار متنوعی امروزه استفاده می‌شود. درب‌های اتوماتیک باعث می‌شوند تا ورود و خروج افراد بسیار راحت شده و برای افراد معلول و کم توان بسیار لازم و مفید است.

مانند درب‌های چرخشی، درب‌های اتوماتیک نیز بسیار در مصرف انرژی کمک می‌کنند. زیرا می‌توان پس از بازه‌های زمانی معینی که ورود و خروج مشخص است، آن را از حالت اتومات خارج کرد. اگر خریدی داشته‌اید و دستانتان پر از کیسه‌های خرید است می‌توانید دیگر به راحتی از درب‌های اتومات عبور کنید و به سمت ماشین خود بروید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *